31. 5. 2018   |   Redakce

Ve hře je stále ještě devět bodů, protože do konce sezony zbývají poslední tři kola ČFL. Už delší dobu je jasné, že prvenství z předchozích dvou ročníků Viktorie Jirny letos neobhájí; nedostižné je také druhé místo a možná i třetí. Teď ale přichází vzájemný souboj alespoň o 4. místo: čtvrté Domažlice v utkání 30. kola hostí v sobotu 2. června od 17 hodin páté Jirny. Chce to zabojovat, aby se celkově 353 najetých kilometrů při cestě tam a zpátky zhodnotilo.

Oba týmy mají nyní 53 bodů, přičemž Jiskra pod vedením trenéra Pavla Vaigla je mnohem lepší v produktivitě, nastřílela o 33 gólů víc než Viktorie. Ta má ale pro změnu mnohem lepší defenzivu, inkasovala o 18 branek méně. V tabulce sestavené z jarních zápasů jsou Jirny třetí (27 bodů) a Domažlice desáté (21 bodů).

Na domažlické Střelnici náš tým dosud nevyhrál, přesto má jasně aktivní bilanci ze vzájemných utkání: 5 výher Jiren – 3 remízy (z toho 2 prohry v penaltových rozstřelech) – 1 výhra Domažlic a skóre 19:14.

V loňském kalendářním roce se hrála obě vzájemná utkání v Jirnech a v obou zvítězila Viktorie 2:1. A v obou dal vítězný gól červenobílých ofenzivní záložník Lukáš Křeček. Má proto nyní před sebou zajímavý druh motivace, dosáhnout v tomto směru hattricku! Byl by to určitě hezký fotbalový příběh, takže Křéčovi zbývá už jen „maličkost“: naplnit ho, tedy dát vítěznou branku i v sobotu v Domažlicích.

První z obou zápasů v roce 2017 se hrál v březnu. „V jarní premiéře jsme porazili 2:1 Domažlice, byl to velmi těžký zápas se silným soupeřem. Šli jsme brzy do vedení, kdy po faulu na Aleše Melechovského proměnil Marek Čepelák penaltu. Domažlice vyrovnaly Brožíkem, ale ve druhé půli, po rohu Jirky Vondráčka, dal Lukáš Křeček náš druhý a vítězný gól. Ustáli jsme potom ještě jednu velkou šanci soupeře a dotáhli zápas k výhře,“ okomentoval zápas tehdejší obránce či záložník Viktorie Václav Ježdík.

Podruhé v roce 2017 se uskutečnil duel Jirny – Domažlice v listopadu. „Byl to mimořádně těžký zápas, Domažlice byly v první půli lepší a rychlejší než my. Sedm minut před poločasem šly také do vedení gólem Brauna z penalty. Potom ale nastal velký obrat, neboť ve druhé půli jsme se dost zlepšili. Nejprve po faulu na Jirku Vondráčka vyrovnal střelou z trestného kopu Aleš Melechovský, kdy balon prošel zdí a skončil v síti. Pět minut před koncem utkání si pak naběhl na centr Dana Kocourka do vápna Lukáš Křeček a dal hlavou vítězný gól na 2:1,“ vyjádřil se k tomuto utkání mladý útočník Martin Klán, jenž potom odešel z Jiren do Příbrami.

Domažlice hrály doma i ve středu a porazily Písek 3:0. Dva góly ze tří dal Petr Došlý, který je současně nejlepším střelcem Jiskry s 20 góly.

Po zápase v Domažlicích odehrají Jirenští ještě dvě utkání: v neděli 10. června doma s Loko Vltavín a v neděli 17. června v Benešově, tedy se dvěma nejlepšími týmy jarní části ČFL. Obě od 17 hodin.