7. 10. 2018   |   Redakce

Zarputilou bitvu o body na úkor fotbalové krásy přinesl souboj posledních dvou týmů tabulky ČFL. Viktorie Jirny hostila v neděli 7. října nováčka ze Živanic. V zápase se celkem pětkrát zatřásla branková konstrukce, přičemž třikrát ji trefili domácí a dvakrát hosté. Gól však žádný nepadl – diváci se jich dočkali až v penaltovém rozstřelu, v němž červenobílí zvítězili 5:4, a vytěžili tak dva body. Aby se však odpoutali ze dna tabulky, museli by získat všechny tři, takže pořadí na chvostu se ani po jedenácti odehraných kolech nezměnilo: 17. Živanice, 18. Jirny. Oba týmy mají momentálně 10 bodů, o dva méně než 16. Brozany. Brankář Kafka uhájil potřetí na podzim čisté konto.

Rozhodčí: Řeháček - Hanousek, Pekař.

Žluté karty: 62. Petrus, 81. Staněk (oba Živanice).

Diváků: 150.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys (60. Andrle), Jeníček, Kozel, Held – Honcharenko, Skuhravý (70. M. Stockner), Borek, Zoubek – R. Stöckner, Tokar.
TJ Sokol Živanice: Hrnčíř – Buriánek, Košťál, Staněk, Motyčka – Petrus (90.+1 D. Pánek), Herzán, Gorol, Polák (69. Hundák) – Štěpánek (46. Ujec), Kakrda (85. Živný).

Reportáž

Naše mužstvo nastoupilo do zápasu oslabeno o svého nejzkušenějšího hráče, protože chyběl nemocný stoper Klein. I tak zahájilo aktivně a mohlo jít brzy do vedení. V 11. minutě Honcharenko rozehrál rohový kop a Borek hlavičkoval do tyče živanické brány. Míč se ještě odrazil ke Kozlovi, ten však střelou bez přípravy minul.

Po dvaceti minutách hry měly Jirny na svém kontě šest rohových kopů, ale většinou je odhlavičkovali stopeři hostí. Východočeši potom také vystrčili růžky. Gorolovu ránu vyrazil Kafka a Buriánek po rohu o metr minul jeho bránu. Krátce před poločasem se ještě dostal k zakončení R. Stöckner, byl však zády k živanické bráně, navíc tísněn a jeho hlavička minula cíl.

Pět minut po zahájení druhého poločasu se odhodlal hostující Petrus ke křížné střele po zemi, a ta se odrazila od tyče Kafkovy brány zpět do pole. V 54. minutě měli velkou příležitost pro změnu Jirenští, kdy po Zoubkově rohu hlavičkoval R. Stöckner z malého vápna vedle a chytil se rukama za hlavu – měl to být gól.

Sestava Viktorie se potom na dvou postech změnila, kdy kapitána Paryse vystřídal Andrle a Skuhravého Marek Stockner. Byl to právě Andrle, kdo v 71. minutě přiťukl balon Zoubkovi a ten technickou střelou trefil vzdálenější tyč brány soupeře. V 75. minutě zakončoval sám Andrle, jeho hlavička šla ale přesně do místa, kde stál brankář Hrnčíř. V 81. minutě zakončil obléhání živanické brány nádhernou střelou ze třiceti metrů Borek, který si po odchodu Paryse vzal kapitánskou pásku. Také on měl však sportovní smůlu, protože trefil tyč.

V 82. minutě mohli trestat hosté, do vyložené šance se dostal náhradník Hundák, ale těsně přestřelil Kafkovu bránu. Zápas tak skončil 0:0.

Penaltový rozstřel zahajovali hosté a čtyři z jejich hráčů proměnili: Buriánek, Gorol, Hundák a Herzán. Ve čtvrté sérii však nedal Motyčka, který dělovkou napálil břevno Kafkovy brány. Domácí fotbalisté proměnili všech pět penalt: Held, Tokar, Borek, Honcharenko a rozhodující Zoubek.

Tým Viktorie v dalším 10. kole ČFL čeká zápas na hřišti třináctého Litoměřicka. Hrát se bude v sobotu 13. října od 14.30 hodin.

VIDEO

Výsledky 9. kola ČFL:

Sobota 6. 10. 2018 10:15 SK Převýšov - FK Litoměřicko 3:1 (2:0)

Sobota 6. 10. 2018 10:30 FK Králův Dvůr - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 3:0 (2:0)

Sobota 6. 10. 2018 16:00 FK Dobrovice. - Olympia Radotín 3:2 (2:1)

Sobota 6. 10. 2018 16:00 TJ Slovan Velvary - FK Loko Vltavín 4:2 (2:1)

Neděle 7. 10. 2018 10:30 FC Slavia Karlovy Vary - SK ZÁPY 0:1 (0:0) Pen: 6:7

Neděle 7. 10. 2018 16:00 SK Benešov - TJ Jiskra Domažlice 3:1 (1:0)

Neděle 7. 10. 2018 16:00 TJ Štěchovice - FC Písek fotbal 3:2 (2:0)

Neděle 7. 10. 2018 16:00 SK Sokol Brozany - FC Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:1)

Neděle 7. 10. 2018 16:00 SK Viktorie Jirny - TJ Sokol Živanice 1:0 (0:0) Pen: 5:4

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

Podle mého názoru zlaté dva body. Kdo hrál fotbal, tak ví, že mužstvo není a nemůže být v pohodě, když je na posledním místě tabulky. Naši hráči jsou pod dekou a nedaří se jim mnohdy ani ty nejjednodušší věci. Bojovalo se v tomto utkání jen o body, o fotbale to téměř nebylo. Živanice jsou na tom podobně jako my, ale mají ve svém středu fotbalisty, kteří umějí podržet balon. Nebyli jsme dostatečně důrazní a agresivní, takže jsme pak neměli ani moc odražených míčů. Soupeř se proto dostal několikrát do kombinace, měl i několik brejků, které naštěstí nedotáhl. Ale je velmi důležité, že jsme zvládli alespoň penaltový rozstřel, a získali tak dva body. Jedeme dál a musíme věřit, že se zvedneme – nejlépe už za týden v Litoměřicích.