4. 11. 2018   |   Redakce

Z pošmourného a zamračeného víkendu nakonec v neděli odpoledne vysvitlo slunce: jak doslova, tak i obrazně. Ze souboje s velmi silným protivníkem a druhým celkem tabulky Loko Vltavín dokázali jirenští fotbalisté 4. listopadu vydolovat dva neobyčejně cenné body. Hosté z Holešovic sahali po vítězství, které by nebylo nezasloužené: měli územní převahu, vyzrálejší herní projev, dvě desítky střeleckých pokusů, hodně gólových šancí a dvakrát také vedli. Tým Viktorie však dvakrát vyrovnal: na 2:2 až v 90. minutě díky gólu osvědčeného hlavičkáře Martina Kleina. Rozstřel vyhráli červenobílí 4:3, přičemž rozhodující penaltu proměnil Jan Kozel.

13. kolo, neděle 4. 11. 2018, 13:30

SK Viktorie Jirny

FK Loko Vltavín

3:2pen
1:1

Branky: 33. Zoubek z penalty, 90. Klein a rozhodující penalta Kozel – 18. Veselý, 76. Maione.

Rozhodčí: Řeháček – Šťastný, Hanousek.

Žluté karty: 36. Klein, 55. Skuhravý, 77. Jeníček – 32. Uvíra, 84. Mysliveček a po vypršení hrací doby Rada.

Diváků: 100.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Holík, Jeníček, Klein, Held – Kočí (65. Andrle), Skuhravý (72. Borek), Kozel, Zoubek – Pokorný – Tokar (82. Kupriianov).
FK Loko Vltavín: Štorc – Eichler (77. Pozníček), Uvíra, Rada, Láncz – Mysliveček (84. Vieira), Valíček (79. Tichý), Abena, Šípek – Maione, Veselý.

Reportáž

Loko Vltavín se snažil co nejdříve skórovat, což se mu také poměrně brzy podařilo. První šanci Veselého jirenský gólman Kafka ještě zabránil, aby skončila gólem v jeho síti, druhé už ne. V 18. minutě Šípek využil zaváhání domácích hráčů ve vlastní šestnáctce, přihrál úplně volnému Veselému a ten zblízka trefil prázdnou bránu: 0:1. Další příležitost měl Láncz, ale střílel těsně vedle.

Ve 30. minutě po trestném kopu Zoubka byl možná faulován nabíhající Klein a reklamoval také penaltu, která se nepískala. Ve 31. minutě už ano, kdy v souboji kapitánů Uvíra nedovoleně zastavil Pokorného. Zoubek z penalty vyrovnal na 1:1.

Za tohoto stavu ve druhém poločase měl Loko Vltavín šest vyložených šancí, které jen zásluhou Kafky neproměnil – zuby si na něm vylámali Šípek, Veselý, Eichler, Maione, Mysliveček a znovu Eichler.

Až v 75. minutě byl i Kafka bezmocný proti dorážce Maioneho: 1:2. Vzhledem k tomu, že hosté měli viditelně navrch, zdálo se být rozhodnuto. V závěru utkání ale přišel zoufalý nápor jirenského mužstva a na jeho konci vykrystalizoval happy end. V 90. minutě si na Heldův centr naběhl ke vzdálenější tyči Klein a zblízka hlavičkoval míč do sítě: 2:2. Domácí hráči za celý zápas jen dvakrát trefili prostor vltavínské brány, Zoubek z penalty a Klein, ale byly z toho dva góly a díky nim i remíza.

Rozstřel byl opravdovou loterií, z celkově čtrnácti penalt byla proměněna jen polovina. Jirenští dali čtyři: Held, Borek, Holík a v sedmé sérii rozhodující Kozel. Nedali Pokorný, Zoubek a Kupriianov. Loko Vltavín proměnil jen tři: Láncz, Tichý a Rada. Neproměnili Šípek, Veselý, Abena a Vieira.

V tabulce Jirny ztrácejí z posledního místa na tři týmy před sebou (Živanice, Karlova Vary a Brozany) 4 body. V sobotu 10. listopadu odjede tým Viktorie do Domažlic, kde od 14 hodin nastoupí k zápasu s domácí Jiskrou, čtvrtou v tabulce.

Výsledky: 13. kola ČFL

Sobota 3. 11. 2018 10:15 FC Slavoj Vyšehrad - TJ Sokol Živanice 3:1 (2:0)

Sobota 3. 11. 2018 10:15 SK Převýšov - TJ Jiskra Domažlice 1:2 (0:0) Pen: 4:5

Sobota 3. 11. 2018 10:15 FC Písek fotbal - FK Litoměřicko 4:0 (2:0)

Sobota 3. 11. 2018 14:00 FK Dobrovice. - FK Králův Dvůr 3:2 (3:0)

Sobota 3. 11. 2018 14:00 TJ Slovan Velvary - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 2:0 (1:0)

Neděle 4. 11. 2018 10:30 FC Slavia Karlovy Vary - SK Benešov 3:4 (1:2)

Neděle 4. 11. 2018 13:30 SK Viktorie Jirny - FK Loko Vltavín 3:2 (1:1) Pen: 4:3

Neděle 4. 11. 2018 14:00 SK Sokol Brozany - SK ZÁPY 1:2 (1:1) Pen: 2:4

Neděle 4. 11. 2018 14:00 TJ Štěchovice - Olympia Radotín 1:3 (0:2)

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

Pro nás zlaté dva body a mohu klukům jedině poděkovat. Někteří z nich přitom nastoupili nedoléčení, tudíž s tréninkovým mankem a hlavně s obrovským sebezapřením, čímž mám na mysli především Martina Kleina. Nakonec to byl právě on, kdo vyrovnal v poslední chvíli na 2:2. Pro mě je základ a nejcennější fakt, že i za takové situace chtějí tihle kluci mužstvu pomoci. Na druhou stranu není třeba si něco nalhávat, udělali jsme znovu spoustu chyb a mohli inkasovat pět nebo šest gólů jako před týdnem v Zápech. Ale hodně nás podržel Franta Kafka v bráně. Byl bych moc rád, aby se odhodlání z tohoto zápasu přeneslo i do dvou našich posledních utkání na podzim: v Domažlicích a doma proti Králováku, abychom se dostali před zimní pauzou alespoň na patnáct bodů.