12. 8. 2018   |   Redakce

Stejně jako před rokem v Dobrovici i letos fotbalisté Viktorie Jirny prohráli v zahajovacím utkání sezony venku 0:1. Tentokrát se tak stalo na hřišti nováčka ČFL Slavie Karlovy Vary vinou jediného gólu, který padl velmi pravděpodobně z ofsajdového postavení.

1. kolo, neděle 12. 8. 2018, 10:30

FC Slavia Karlovy Vary

SK Viktorie Jirny

1:0
1:0

Branka: 32. Krlička.Rozhodčí: Štrincl – Cihlář, Kastl. ŽK: 56. Vyleta, 75. Mestl, 88. Chára, 90. (+2) Geňo – 51. Jeníček, 56. Andrle, 66. Skuhravý. Diváků: 345.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Pěkný, Krlička, Vokáč (63. Suchý), Vyleta (72. Šmídl), Maňák (89. Novotný), Tůma, Mestl, Staněk (77. Samek), Hudec (83. Němec), Geňo.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Jeníček, Klein, Held (80. Kupriianov) – Tokar, Honcharenko, Andrle (70. Borek), Zoubek (60. Skuhravý) – M. Stockner, R. Stöckner.

Reportáž

Utkání se konalo v neděli 12. srpna a vzákladní sestavě Viktorie se objevilo šest hráčů, kteří už v minulé sezoně oblékali jirenský dres: brankář František Kafka, nový kapitán Michal Parys, Denys Tokar, Serhii Honcharenko, Marek Stockner a Radek Stöckner. Dále Michal Held, který se vrátil do našeho týmu po šesti letech a čtyři nové tváře: exligista Martin Klein, Petr Jeníček, Jakub Andrle a David Zoubek mladší. Na lavičce náhradníků pak bylo dalších sedm nováčků.

Jirenští mohli jít už po osmi minutách hry do vedení, kdy si na Heldův rohový kop naběhl Radek Stöckner,jeho hlavičku ktyči ale domácí brankář Chára kryl. Ve 22. minutě po faulu na Tokara napřáhl z třiceti metrů Zoubek, jeho pokus z trestného kopu opět kryl Chára.

Již ve 32. minutě přišel rozhodující moment utkání. Domácí zaútočili a jejich kombinaci zakončil gólem Krlička. Hostující tým reklamoval ofsajd, ale marně. Ve 41. minutě mohl pojistit náskok domácích kapitán Geňo, Kafka ale efektní robinzonádou míč vyrazil na roh. Mezi 77. a 82. minutou měli domácí další tři možnosti zvýšit,ani jednu z nich neproměnili.

Na druhé straně se vzávěru utkání pokoušel o zakončení Tokar, ale ani on neuspěl. V posledních minutách se už Karlovarští prozdržovali kuhájení výsledku 1:0.

Ve 2. kole ČFL Viktorie Jirny hostí doma Dobrovici. Hraje se vneděli 19. srpna od 17 hodin.

Ohlasy

Trenér Viktorie Jirny Václav Hradecký:

„Domácí na nás vyrukovali s mladým týmem a vyhráli zaslouženě, protože si dokázali vytvořit hlavně zbrejků několik šancí a jednu znich proměnili, i když nejspíš z ofsajdu. Udělali však také méně chyb než my. My jsme za celé utkání žádnou tutovku neměli, a to ani ve druhé půli, kdy jsme snažili naši hru oživit střídáním. Soutěž již začala, my však stále hledáme optimální složení základní sestavy tak, abychom byli konkurenceschopní.“