26. kolo, sobota 5. 5. 2018, 10:30

FK Litoměřicko

SK Viktorie Jirny

2:1
0:0

Branky:64. Kacafírek (pen.), 80. Zbudil – 86. Parys 

Bez karet

Rozhodčí:Novotný – Haleš, Šob.

Diváků: 152

FK Litoměřicko: Plachý – Šimkovský, Šustr, Maršálek, Stancl – Trýzna (89. Marchuk), Husenský (90. Luong), Valenta, Výborný (87. Zdržálek) –Surmaj (67. Zbudil), Kacafírek.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Tokar, Procházka, Kejha, Čepelák – M. Stockner (77. Parys) R. Stöckner, Mareš, Honcharenko (71. Hruška) – Křeček – Vondráček.

Reportáž

Již v 5. minutě musel zasahovat brankář Kafka po střele domácího útočníka Kacafírka. První důležitý moment utkání ale přišel v 10. minutě: Honcharenko dlouhým pasem po levé straně hřiště našel Vondráčka, ten posunul míč Marešovi, který s ním prošel až do vápna. V poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu do-mácí obránce Šustr pomocí nedovoleného zákroku, jeho faul na Mareše však zůstal nepotrestán – hostující tým se penalty nedočkal, přestože byla evidentní.

Litoměřicko bylo blízko k vedoucí brance ve 27. minutě, kdy Husenského tečovaná střela zpoza vápna skončila na břevně Kafkovy brány.

Rozhodující chvíle přišly až v závěrečné půlhodině zápasu. V 62. minutě šel Kafka do souboje o míč s Výborným a k nemalému údivu jirenského gólmana i jeho spoluhráčů sudí odpískal penaltu, kterou proměnil Kacafírek: 1:0.

V 70. minutě mohl týž hráč přidal druhý gól, ale šanci neproměnil a poslal míč mimo bránu. V 80. minutě domácí přece jen podruhé skórovali, ale díky sérii několika chyb hostujícího týmu za sebou. Po prohraném hlavičkovém souboji domácí Zbudil uspěl v běžeckých dostizích s Tokarem, potom ještě vyhrál individuální souboj s Kafkou, zasekl balon a ten se velmi pomalu dokutálel za brankovou čáru: 2:0.

V 86. minutě Tokar podél pravé postranní čáry posunul míč na Vondráčka, ten odcentroval do vápna a střídající Parys krásnou hlavičkou pod břevno snížil na 2:1. Zbývající minuty se už po-dařilo Litoměřicku rozkouskovat a uhájit vedení 2:1 až do kon-ce.

Viktorii nyní čekají dva zápasy doma v rychlém sledu za sebou: ve středu 9. května s Vyšehradem (vložené 33. kolo) a v neděli 13. května s vedoucí Chrudimí (27. kolo). Oba mají výkop v 17 hodin.

Jirenští střelci branek

5 – Křeček, Melechovský, Vondráček

4 – Kocourek

3 – Pokorný, M. Stockner, R. Stöckner

2 – Čepelák, Hruška, Kejha

1 – Honcharenko, Klán, Mareš, Parys


Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

"Hrajeme, na co máme. Nejsme nebezpeční, protože se nám moc nedaří zrychlit hru, a to hlavně po stranách hřiště. Chybí nám náběhoví hráči a klasičtí útočníci. Dali jsme jen jeden gól v závěru utkání, zatímco domácí dva, proto jsme v Litoměřicích prohráli. Snad nám pomůže ve středu proti Vyšehradu i nějaký ten šťastný gól a doma vyhrajeme."