13. 10. 2018   |   Redakce

Viktorie Jirny čeká už 553 minut hry na vstřelený gól. Skórovat se našim hráčům nepodařilo již v šestém utkání za sebou v sobotu 13. října na hřišti Litoměřicka. Domácí vyhráli 3:0, přestože od 41. minuty postrádali vyloučeného Luonga. Jirenští 49 minut trvající přesilovku nevyužili, a tak i po dvanácti odehraných kolech zůstali na posledním 18. místě tabulky ČFL.

10. kolo, sobota 13. 10. 2018, 14:30

FK Litoměřicko

SK Viktorie Jirny

3:0
0:0

Branky: 71. Macháček, 87. Čajkovský, 90. Dura.

Rozhodčí: Šulcová - Šafránková, Žáková.

Žluté karty: 77. Valenta. - 59. Borek, 61. Zoubek, 77. Kozel.

Červená karta: 41. Luong (LTM)

Diváků: 210.

FK Litoměřicko: Pechatý – Šimkovský (88. Lauricella), Šustr, Luong, Valenta – Havrda (61. Chábera), Husenský, Macháček (82. Čajkovský), Štefko (89. Dura) – Verner, Surmaj (68. Zdržálek).
SK Viktorie Jirny: Kafka – Held, Jeníček, Klein, Kozel – Honcharenko (64. Andrle), Skuhravý (56. Pokorný), Borek, Zoubek (74. Holík) – R. Stöckner, Tokar.

Reportáž

Do utkání přitom červenobílí nevstoupili vůbec špatně. V 7. minutě rozehrál Zoubek standardní situaci zhruba z třiceti metrů, ale jeho centr našel pouze domácího Vernera. V 15. minutě rozehrál Honcharenko rohový kop, ale nikdo ze spoluhráčů nedokázal ohrozit domácí branku. Ve 33. minutě přišla velká šance pro Helda: chtěl potrestat chybu domácího Havrdy, ale jeho střela zdálky prolétla vedle litoměřické brány. Ve 36. minutě se ocitl v šanci Zoubek, ale i on minul.

Čtyři minuty před poločasem zatáhl za záchrannou brzdu domácí hráč Luong, srazil k zemi R. Stöcknera a viděl červenou kartu. Z následné standardky a poměrně zajímavé vzdálenosti vypálil Zoubek, ale domácí brankář Pechatý střelu vyrazil. Do poločasu tak gól nepadl.

Ani po změně stran moc šancí nebylo. Mezitím se dostal na hřiště hrající asistent Pokorný, který vystřídal Skuhravého. V 56. minutě měl velkou příležitost domácí útočník Surmaj, ale netrefil Kafkovu bránu. O zakončení se pokoušel i R. Stöckner, ale brankář Pechatý byl připraven.

Přestože se našemu mužstvu nedařilo, jak by si přálo, ještě dvacet minut před koncem utkání mělo velmi reálnou naději na vítězství, protože stále hrálo v početní převaze. Ale v 71. minutě se po rohu domácích dostal k míči v pokutovém území Macháček a dal první gól utkání: 1:0.

V 80. minutě po chybě v jirenské obraně se hnal do zakončení nejlepší litoměřický střelec Verner, ale levačkou pálil vedle. Domácí vstřelili druhou branku v 87. minutě. Střídající Zdržálek přihrál Čajkovskému, který střelou bez přípravy propálil Kafku: 2:0. To ale nebylo vše, v 90. minutě totiž vstřelil další branku střídající Dura: 3:0.

V dalším utkání přivítáme na domácím hřišti Olympii Radotín. Utkání se bude hrát v neděli 21. října od 15.30 hod. Přijďte povzbudit tým Viktorie Jirny!

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

První poločas měl z naší strany kvalitu, dokázali jsme soupeře napadat a místy i zaskočit. Měli jsme díky tomu mírně navrch. Bohužel ale připravit si situaci, z níž by padla branka, je pro nás zřejmě nadlidským úkolem. Ve druhé půli hráli domácí v deseti, ale jak se ukázalo, nebyl to pro ně hendikep. Zbytečně jsme je pouštěli do rychlých protiútoků, a z jednoho takového padl první gól. Závěr utkání již nemá cenu komentovat, protože Litoměřicko přidalo v oslabení další dvě branky a zaslouženě vyhrálo.