5:0
2:0

FK TJ Štěchovice – SK Viktorie Jirny 5:0 (2:0)

Branky: 25. Jakobovský, 35. Novák, 47. Volešák, 50. vlastní Klein, 60. Batka.

Rozhodčí: Musil – Hurych, Cichra. Žluté karty: 45. Volešák – 80. Kozel, 84. Borek.

Diváků: 182.

FK TJ Štěchovice: Řehák – Švejda (83. Müller), Busta, Kučera, Těžký – Volešák (70. Milojevič) – Pavlík, Novák (58. Díl), Jakobovský, Košata (66. Greš) – Batka.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys (46. Holík), Jeníček, Klein, Kozel – Borek (63. Paizullaev) – Honcharenko (74. Kupriianov), Tokar, Zoubek (58. Kočí) – M. Stockner, R. Stöckner.

Reportáž

Za hodně krátký konec provazu tahali hráči Viktorie Jirny v neděli 16. 9. ve Štěchovicích. Výsledkem toho byl nepříjemný debakl 0:5 a s tím související propad na předposlední 17. místo. V tabulce jsou na tom po sedmi kolech hůře už jen Brozany.

Jirenští sice odjeli k utkání 6. kola povzbuzeni výhrou 3:2 právě nad brozanským Sokolem a v úvodu ani nic nenasvědčovalo blamáži. Viktorie byla aktivnější a Řehák v bráně domácích se musel mít na pozoru. Šanci měl Tokar, ale netrefil bránu.

Postupně však domácí hru vyrovnali a začali mít převahu. Ve 25. minutě rozehrál zkušený Volešák přímý kop, našel Jakobovského a ten neměl problém do odkryté brány zakončit: 1:0.

Ve 34. minutě zahrával Honcharenko další ze svých rohových kopů, ale místo gólu ve štěchovické síti z toho byl naopak druhý gól domácích. Akci založil brankář Řehák, našel Batku a ten patičkou srazil míč na Nováka, který už poslal míč za Kafkova záda: 2:0. Závěr prvního poločasu si domácí ohlídali.

V poločase trenér Hradecký stáhl ze hry kapitána Paryse a do hry poslal Holíka. Štěchovice ale měly další standardky a už ve 47. minutě Volešák potvrdil své kvality a poslal míč z trestného kopu do šibenice: 3:0. Provedení kopu bylo tak precizní, že Kafka neměl nárok.

To ale nebylo všechno, protože již v 50 minutě už byl stav utkání 4:0. Po rohovém kopu vypálil na jirenskou bránu Novák, balon nešťastně tečoval Klein, a tak skončil za zády Kafky.

Běžela 58. minuta utkání a trenér Hradecký podruhé střídal: ze hry odešel nevýrazný Zoubek a nahradil ho Kočí. Nevýrazných hráčů ale bylo tentokrát v sestavě hostí mnohem více.

V 60. minutě domácí hráči dokonali dílo jirenské zkázy v tomto utkání. Po přihrávce od Volešáka zvýšil Batka na 5:0. Štěchovice pak už jen v klidu kontrolovaly zbytek utkání a možná i šetřily síly na středeční kolo.

Šanci složit reparát za tento debakl budou mít hráči Jiren již ve středu 19. září, kdy se hraje vložené 17. kolo ČFL. Na domácím hřišti v Jirnech přivítáme v 17 hodin nováčka Slovan Velvary.

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

V prvním poločase jsme obdrželi hloupé branky a do šatny šli s dvougólovým deficitem. Ve druhém poločase, místo zlepšené hry, jsme znovu inkasovali za pět minut další dvě branky a v 60. minutě dokonce ještě pátou. V tomto utkání se naši hráči dopustili mnoha chyb, omlazený tým ho nezvládl. Nezbývá nám nic jiného, než si to vyříkat a vyvarovat se chyb v dalším zápase, který nás čeká již ve středu doma. Hráči budou muset proti Velvarům dřít a nechybovat tolik, abychom tuhle vysokou porážku odčinili.