10. 11. 2018   |   Redakce

Překvapit tým s nejlepší bilancí zápasů na domácím hřišti v jeho prostředí by se rovnalo téměř senzaci, ta se ale v sobotu 10. listopadu v Domažlicích nakonala. Jirenští se museli obejít bez zraněného stopera Kleina, inkasovali gól vždy na začátku obou poločasů a odvezli si porážku 0:3. Kolo před koncem podzimní části ČFL je tak už jisté, že Viktorie bude přes zimu na posledním 18. místě tabulky. Na 16. Karlovy Vary i 17. Brozany totiž po šestnácti odehraných kolech ztrácí 4 body.

Diváků: 183.

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Hrubý, Čihák, Bauer, Kadar – Dvořák (84. Bozděch), Teršl (79. Buršík), Vais, Došlý (86. Sedláček) – Rychnovský (46. Mlynařík), Černý.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Jeníček, Kozel, Held – Holík, Borek, Skuhravý, Zoubek – Tokar – Pokorný (84. Kočí).

Reportáž

Domácím stačila přesně jedna minuta a jedna vteřina hry, aby dali první gól. Metr za vápnem napřáhl Černý a výstavní střelou, která se podaří jen zřídkakdy, se trefil do vzdálenější šibenice: 1:0.

Ve 21. minutě šli hostující hráči do rychlého brejku, z něhož mohla vzejít vyrovnávací branka. Balon putoval od Borka k Holíkovi, který přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Zoubka. Ten by postupoval už sám na brankáře Brycha, zastavil ho však více než problematický ofsajd. Asistent rozhodčího zdvihl nad hlavu praporek, přestože mezi Zoubkem a brankářem Brychem byl ještě domažlický obránce Číhák.

Zatímco v prvním poločase skórovaly Domažlice už 61 vteřin po zahájení hry, ve druhé půli jim to trvalo 68 vteřin. Vais rozehrál zhloubi pole trestný kop, jirenský tým před vlastní bránou nereagoval na několik přihrávek i odražených míčů, a proto znovu Černý bez problémů zvýšil na 2:0.

V 62. minutě mohl snížit Zoubek, ale ve chvíli, kdy vypálil a míč by téměř jistě skončil v síti, vletěl mu na poslední chvíli do jeho střely domácí obránce a pokazil červenobílým radost z kontaktní branky.

Jiskra však měla po většinu utkání územní převahu, víc šancí a vyhrála zaslouženě. V 79. minutě po trestném kopu Čihák zvýšil na 3:0.

V posledním utkání podzimu Jirenští v sobotu 17. listopadu nastoupí doma proti týmu Králova Dvora. Hraje se od 13.30 hod.

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

"Vstup do utkání se povedl domácím, když v první minutě proměnili šanci. Po inkasované brance jsme se snažili o vyrovnání, to se nepovedlo a ihned v úvodu druhého poločasu padla další rychlá branka do naší sítě. Přesto chci hráčům poděkovat za bojovnost a snahu. A pochválit Davida Zoubka a Denyse Tokara, kteří chodí pravidelně na tréninky: na hřišti to také bylo vidět. V sobotu 17. listopadu nás čeká poslední zápas podzimu proti Královu Dvoru a snad v něm získáme body."