29. 9. 2018   |   Redakce

Aby fotbalisté Viktorie Jirny bodovali v sobotu 29. září na umělce Vyšehradu, museli by z minima šancí, které si vytvořili, alespoň některou proměnit. Neproměnili, a výsledkem tak byla další porážka v poměru 0:3. Náš tým už ve čtvrtém utkání za sebou nedal gól: naposledy se trefil obránce Kozel 9. září v utkání s Brozany, a od té doby trvá střelecká impotence už 373 minut hry. To se Jirenským v ČFL ještě nestalo a po osmém kole (celkově desátém) klesli až na poslední 18. místo tabulky.

8. kolo, sobota 29. 9. 2018, 10:15

FC Slavoj Vyšehrad

SK Viktorie Jirny

3:0
1:0

Branky: 15. Drobílek, 63. Čapek, 68. Rataj.

Rozhodčí: Paták - Štrincl, Cihlář.

Žluté karty: 27. Čapek - 56. Kozel.

Diváků: 149.

FC Slavoj Vyšehrad: Havránek – Rys, Šimek, Hradecký, Funda – Brejcha – Rataj, D. Kozel, Drobílek (89. Shinjikashvili), Jandera (76. Doležal) – Čapek.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Klein, J. Kozel, Held (66. Jeníček) – Tokar (76. Zoubek), Skuhravý, R. Stöckner (51. Borek), Honcharenko – Andrle – Pokorný.

Reportáž

Úvodní minuty přinesly jen mírnou převahu domácích. V 8. minutě zahrozil Vyšehrad standardkou, ale obrana červenobílých byla pozorná. V 11. minutě se dostal k míči Skuhravý, který vyslal centr do pokutového území, nenašel nikoho ze spoluhráčů. O dvě minuty zahrával Honcharenko rohový kop, jenomže obrana domácích si nepřipustila komplikace.

Běžela 15. minuta utkání, kapitán Vyšehradu Drobílek hlavou přeloboval brankáře Kafku, a dal tak první gól na 1:0.

Jirenští měli sice snahu vyrovnat, ale domácí obrana fungovala bezchybně. Ve 23. minutě zůstal po souboji ležet na zemi Skuhravý a jeho stav si vyžádal ošetření. Nutno podotknout, že rozhodčí Paták situaci vyhodnotil jako čistou hru a nechal hru pokračovat. Ve 26. minutě mohl přidat Vyšehrad druhý gól, Čapkovu střelu ale Kafka nohou vykopnul a další střela šla nad jeho bránu.

Ve 34. minutě vyslal přihrávku Stöckner, ale spoluhráče Kozla nenašel. Chvíli poté se po souboji s Čapkem zranil Kafka a také on musel být ošetřován. Ke konci prvního poločasu Klein rozehrál standardku, našel Stöcknera, ten se ale i tak k vážnějšímu zakončení nedostal a po prvním poločase byl na ukazateli skóre stav 1:0.

V úvodu druhého poločasu přišla velká šance na vyrovnání, kterou měl po krásném centru Tokara hrající asistent Pokorný. Balon ale bohužel hlavou jen líznul a nedokázal ho usměrnit do prostoru mezi třemi tyčemi. Velká škoda pro Jirny.

V 50. minutě Kafka znovu nohou vykopnul Čapkovu střelu k tyči. Vzápětí se trenér Hradecký rozhodl poprvé střídat, ze hry odešel Stöckner a nahradil ho zkušený Borek. V 63. minutě po rohovém kopu Drobílka přišla nešťastná teč kapitána Paryse, míč se dostal k Čapkovi a ten prokázal své střelecké přednosti: 2:0.

V 67. minutě přišla druhá změna: dohrál Held a do hry naskočil Jeníček. Hned nato po chybě v jirenské obraně zvýšil na 3:0 Rataj.

V 73. minutě po krásném centru od Kozla vystřelil Honcharenko, brankář Havránek ale balon bez problémů kryl. V 75. minutě trenér Hradecký poslal do hry Zoubka, který nahradil Tokara. O majiteli tří bodů bylo již rozhodnuto, přesto přišla ještě příležitost alespoň zmírnit porážku. Andrle se za vápnem odhodlal vypálit a s jeho prudkou střelou měl Havránek problémy, pouze ho vyrazil před sebe. O dorážku se ještě pokusil Pokorný, byl mu ale odmáván ofsajd. Utkání tak skončilo 3:0 pro Vyšehrad, zatímco Jirny mají momentálně na svém kontě nejméně vstřelených branek (7) i nejvíc obdržených branek (22).

Tým Viktorie v dalším kole přivítá v neděli 7. října nováčka ze Živanic. Utkání se odehraje v 16.00 hodin na domácím stadionu v Jirnech. Přijďte povzbudit náš tým, aby ukončil sérii bez bodů i bez vstřelených gólů!

Video zde:

Výsledky: 8. kola ČFL:

Pátek 28. 9. 2018 10:15 FC Písek fotbal - SK Sokol Brozany 2:3 (1:1) Pen: 4:5

Pátek 28. 9. 2018 10:30 FK Litoměřicko - FK Dobrovice. 3:1 (2:0)

Pátek 28. 9. 2018 16:00 TJ Sokol Živanice - SK Převýšov 1:0 (0:0) Pen: 5:4

Sobota 29. 9. 2018 10:15 FK Loko Vltavín - SK Benešov 2:0 (1:0)

Sobota 29. 9. 2018 10:15 Olympia Radotín - FC Slavia Karlovy Vary 1:0 (0:0)

Sobota 29. 9. 2018 10:15 FC Slavoj Vyšehrad - SK Viktorie Jirny 3:0 (1:0)

Sobota 29. 9. 2018 16:00 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - TJ Štěchovice 3:0 (0:0)

Sobota 29. 9. 2018 16:00 TJ Jiskra Domažlice - FK Králův Dvůr 2:0 (2:0)

Neděle 30. 9. 2018 16:00 SK ZÁPY - TJ Slovan Velvary 0:4 (0:1)

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký

Podali jsme určitě lepší výkon než týden předtím proti Písku, přestože výsledek je stejný, tedy 0:3. Vyšehrad dal tři góly po našich chybách, kdy jsme nesmyslně odkryli prostor a kazili i jednoduché věci. První jsme dostali hlavou od zřejmě nejmenšího hráče na hřišti, druhý po rohu ze skrumáže. Na druhou stranu jsme měli i my dvě až tři situace, které, pokud bychom je důsledně dohráli, mohly skončit naším gólem. Šanci měl hlavně na začátku druhé půle Vláďa Pokorný – sice ji neproměnil, ale i tak zaslouží obdiv, jak nese svoji kůži na trh a je pro mužstvo stále platným hráčem. Jinak ale většinou místo toho, abychom se snažili zakončit, zatáhneme balon do hřiště a je po šanci. To jsou věci, které nás limitují a stále se s tím trápíme. Pokud ale podáme doma zodpovědný výkon a předvedeme maximální nasazení, věřím, že se proti Živanicím prosadíme. Musíme už také konečně dát gól, bez toho vyhrát nemůžeme.