22. 8. 2018   |   Redakce

Ani ve středu 22. srpna v Benešově se nedočkali fotbalisté Viktorie Jirny svého prvního bodového zisku v nové sezoně. V utkání předehrávaného 16. kola prohráli 0:2, když si během celého zápasu nevypracovali vyloženou gólovou šanci. Proto se zatím musejí chtě nechtě spokojit s postavením na předposledním 17. místě tabulky.

Rozhodčí: Vojtěch – Novotný, Haleš.

ŽK: 17. M. Stockner, 39. Borek, 86. Klein (všichni Jirny).

Diváků: 200.

SK Benešov: Tetour – Vrňák Pedro, Rataj, Vosáhlo – Engelmann (74. Brokeš), Čapek (90. Srb), Filip, L. Balata (72. Turek) – Švantner, Hampl (88. V. Balata).
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Jeníček, Klein, Borek – Tokar (46. Kočí), Honcharenko (84. Kupriianov), M. Stockner (63. Skuhravý), Zoubek (58. Dubský) – Holík, R. Stöckner.

Reportáž

Úvodních dvacet minut nepřineslo žádný větší vzruch před oběma brankami. Až poté musel zasahovat gólman Kafka, od té doby už byl ale mnohem častěji v permanenci. Benešovský tlak sílil, a deset minut před poločasem to přineslo první změnu skóre. K přímému kopu se postavil Čapek a míč přes zeď zakroutil k levé tyči. Pro Kafku to byla nechytatelná střela. 1:0. Ve 41. minutě mohl vyrovnat R. Stöckner, ale jeho hlavičku bez problémů kryl gólman Tetour.

Po necelé hodině hry se objevil na hřišti v jirenském dresu navrátil Tomáš Dubský, který se vrátil z pobytu v Asii. Vzápětí měl Honcharenko možnost vyrovnat z přímého kopu, ale jeho střela měla špatný směr. Čas běžel, stav utkání byl stále 1:0 a defenziva domácích se dokázala vyvarovat vážnější chyby, jež by pro Viktorii skýtala příležitost vyrovnat. Namísto závěrečného tlaku utržil hostující tým na sklonku utkání druhý gólový direkt, kdy v 88. minutě zvýšil střídající Turek na 2:0.

Již v sobotu 25. srpna dopoledne nastoupí naše mužstvo k dalšímu utkání venku, tentokrát v Převýšově. Půjde o souboj posledních dvou týmů tabulky. Hraje se od 10.15 hod.