25. 8. 2018   |   Redakce

První bodový zápis, současně první vítězství a také první zápas s čistým kontem v nové sezoně: to vše se podařilo fotbalistům Viktorie Jirny v sobotu 25. srpna v Převýšově. V utkání 3. kola ČFL dal jediný gól utkání v 56. minutě Marek Stockner a tým červenobílých mohl konečně oprášit vítězný pokřik – poprvé po téměř třech měsících a výhře v Benátkách nad Jizerou na konci května. Na hřišti v Převýšově vyhrál náš tým přesně po třech letech a po čtyřech odehraných kolech se posunul z předposledního na 15. místo tabulky.

3. kolo, sobota 25. 8. 2018, 10:15

SK Převýšov

SK Viktorie Jirny

0:1
0:0

Branka: 56. M. Stockner. Rozhodčí: Ulrich – Hurych, Cichra. ŽK: 64. Jeníček (Jirny). Diváků: 190.

SK Převýšov: Petr – Hašek, Jarkovský, Černý, Špidlen – Holec (90. +1 Veselka), Sedláček, Novák, Labík (72. Doležal) – Bastin, Živný (60. Korba).
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Jeníček, Klein, Holík (46. Andrle) – Borek – Tokar, Skuhravý, M. Stockner (90. +2 Paizullaev), Zoubek (90. +1 Kočí) – R. Stöckner (84. Mruvčinský).

Reportáž

Oproti středečnímu zápasu v Benešově učinili trenéři Hradecký s Pokorným jednu změnu v základní sestavě, kde Honcharenka nahradil Skuhravý a došlo i k několika dalším změnám v rozestavení hráčů na hřišti. Jirenští vstoupili do zápasu aktivně, hlavičku Radka Stöcknera vytěsnil brankář Petr na roh, domácí ale brzy vyrovnali hru. Sami si pak vypracovali tři velmi dobré příležitosti, při nichž podržel Viktorii gólman Kafka.

O vítězi se rozhodlo deset minut po změně stran. Klein rozehrál z vlastní poloviny standardku, poslal dlouhý balon téměř přes celé hřiště, Radek Stöckner ho prodloužil na svého bratra, Marek Stockner využil volného prostoru na hranici vápna a poslal míč pohotově do sítě: 0:1.

Ve zbývající části hry vyvinul Převýšov místy značný tlak, k dispozici měl i řadu standardek, buď ale jeho hráči ve vyložených šancích sami selhali a mířili vedle, nebo je vychytal skvělými zákroky Kafka. Hráči hostí měli ještě dvě možnosti z brejků svůj náskok pojistit, sil už ale nebylo nazbyt a R. Stöckner ani Zoubek je nedokázali dotáhnout do konce.

V sobotu 1. září nastoupí Viktorie Jirny už potřetí za sebou venku, tentokrát to bude v Ústí nad Orlicí. Hraje se od 17 hodin.

Ohlasy

Trenér Viktorie Jirny Václav Hradecký:

„Tři body jsme s trochou štěstí odbojovali. Byla to fotbalová bitva, zápas s mnoha osobními souboji a dlouhými nákopy; přičemž z jednoho takového jsme dali jediný gól utkání. Převýšov měl několik vyložených šancí, již v poločase mohl vést 3:0, nás ale hodně podržel Franta Kafka. Byly tam sice nějaké chyby v rozehrávce, jinak ale obrana pracovala tentokrát spolehlivě a i další hráči zápas tvrdě odmakali. Ve druhé půli jsme se zlepšili a dostávali se víc před bránu domácích, za což jsme byli odměněni gólem a v nervózní závěrečné půlhodině hry jsme už vedení 1:0 uhájili, přestože každá standardka proti nám představovala velké nebezpečí. První výhra je pro nás samozřejmě povzbuzením před dalším utkáním v Ústí nad Orlicí.“