15. 4. 2018   |   Redakce

Odveta za podzimní porážku v Písku se jirenským fotbalistům nevydařila. Čtyři dny po vítězství 3:0 s Ústím nad Orlicí se musela Viktorie spokojit se ziskem jediného bodu. Utkání s jihočeským soupeřem, které se hrálo v neděli 15. dubna, skončilo remízou 1:1, na penalty zvítězil Písek 5:4, a tak si vůbec poprvé odvezl z Jiren body. Náš tým se znovu trochu propadl v tabulce ze 7. na současné 9. místo.

23. kolo, neděle 15. 4. 2018, 17:00

SK Viktorie Jirny

FC Písek

1:2pen
0:0

Branky: 56. Vondráček – 48. Froněk a rozhodující penalta Hrachovec. Rozhodčí: Vaňkát – Kyncl, Plzák.

Žluté karty: 64. Kejha – 53. Benetka. Diváků:120

SK Viktorie Jirny: Kafka – Tokar, Procházka, Kejha, Čepelák – Honcharenko (81. M. Stockner), Mareš, R. Stöckner, Kocourek – Křeček – Vondráček.
FC Písek: Hajdušek – Benetka, Rendla, Holý, Hanzlík – Milec (84. Grobár) – M. Held, J. Held, Froněk (53. Hrachovec) – Řezáč (90. +2 Skála), Kočí (71. Pinc).

Reportáž

Marodka se rozšířila o zraněného obránce Hrušku, a proto dostal tentokrát od začátku utkání příležitost Tokar. Domácí tým začal velmi aktivně, bohužel bez přesnější koncovky. Žlutomodří ale brzy vyrovnali hru a místy měli i navrch. Jejich největší příležitost měl již v 18. minutě Hanzlík, ale Kafka mu dokázal zmenšit úhel a střelu vyrazit. Vzápětí se blýsknul krásnou střelou zdálky Kocourek: písecký brankář Hajdušek ji vyrazil zpod břevna na roh.

Další šance byly vidět až po přestávce, a hned ta první skončila míčem v domácí síti. Písecký záložník Froněk potáhl ve 48. minutě míč po levé straně hřiště a ještě předtím, než mu stihl zabránit ve střele Tokar, vypálil po zemi ke vzdálenější tyči a překonal Kafku: 0:1. V 56. minutě ale R. Stöckner dlouhým nákopem podél pravé strany hřiště našel nabíhajícího Vondráčka a ten chytrou střelou z úhlu přeloboval brankáře hostí. Krásný fotbalový moment!

V 77. minutě mohl přidat druhý gól Kocourek, ale nezasáhl přesně míč. V 80. minutě Mareš našel centrem ze středu doleva nabíhajícího Vondráčka, ale ten místo přímé střely, která by byla v tu chvíli asi účinnější, zkoušel ještě najít lépe postaveného Křečka. Toho ale odzbrojil protihráč. V 81. minutě po trestném kopu Kocourka hlavičkoval Tokar vedle brány a ještě v 90. minutě se zrodila další možnost, jenomže na Kocourkův centr z levé strany nabíhající Vondráček nedosáhl. Zápas tak skončil 1:1.

V prvních čtyřech sériích penaltového rozstřelu byli všichni střelci úspěšní. Na straně domácích Kocourek, Čepelák, Procházka a Tokar, na straně hostí Skála, Martin Held, Grobár a Jakub Held. V páté sérii ale Marek Stockner neuspěl, písecký brankář jeho střelu vyrazil. Druhý bod pro hosty potom potvrdil pátou proměněnou penaltou Hrachovec.

Jirenští tak ve všech dosavadních čtyřech penaltových rozstřelech vyšli naprázdno: na podzim v Chrudimi a králově Dvoře, na jaře v Čížové a s Pískem.

V příštím utkání 24. kola Viktorie nastoupí v neděli 22. dubna v 17.00 hod. na hřišti posledního týmu tabulky v Nymburku.

Trenér Václav Hradecký:

„Co se týče našeho výkonu a nasazení, odevzdali jsme maximum. Chybí nám pro zranění tři hráči základní sestavy, což jsme nahrazovali bojovností a úvodních dvacet minut jsme byli lepší. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale naším problémem je koncovka, nemáme v současnosti vyloženě gólového hráče. Písek prokázal, že je velmi kvalitním mužstvem, vyrovnal hru a zápas dospěl k remíze. Za poslední dvě utkání musím hráčům poděkovat, protože opravdu dřeli a předvedli výkon na hranici svých možností. Ve středu to ještě stačilo na Ústí nad Orlicí, v neděli na Písek už ne. Příští zápas hrajeme v Nymburku a doufám, že se už někteří hráči uzdraví a budou schopni nastoupit. Chceme, aby to dopadlo lépe než v Čížové, což znamená tříbodový import.“

Rostislav Grossmann (trenér FC Písek),Podali jsme disciplinovaný a bojovný výkon s velmi těžkým soupeřem. Domácí si vytvořili v první půli tlak, hrozili hlavně po velmi nebezpečných standardních situacích. Naše obrana v čele s Hajduškem ale odolávala.My jsme se snažili Jirny překvapit z brejkových situací. Jeden z kontrů nám vyšel hned po přestávce, když se po pěkném pasu Martina Helda střelecky opět prosadil Tomáš Froněk. Po vyrovnávací brance domácích bylo na hřišti více nervozity než fotbalu. My jsme chtěli utkání dovést alespoň do remízy. Naši mladíci si v penaltovém rozstřelu počínali jako zkušení mazáci. Kamil Hajdušek opět jednu střelu zneškodnil, a tak vezeme příjemné a zasloužené další dva body. Chtěl bych poděkovat našim věrným fanouškům za podporu. Chtěli bychom jim udělat radost i v dalším domácím utkání proti Brozanům."