23. 9. 2018   |   Redakce

Fortuna ČFL pokračovala v neděli 22. září úředně sedmým a celkově devátým kolem. Viktorie Jirny hostila FC Písek, který přijel s pomyslným skalpem Domažlic ze středečního vloženého 17. kola. Jihočeský tým zvítězil 3:0, a tak Jirenští klesli na 17. místo tabulky.

7. kolo, neděle 23. 9. 2018, 16:30

SK Viktorie Jirny

FC Písek

0:3
0:2

Branky: 26. Voráček, 34. Januška, 78. Holý.

Rozhodčí: Hányš – Tvrdík, Melničuk.

Žluté karty: 64. Klein (Jirny).

Diváků: 62.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Jeníček, Klein, Kozel – Borek – Honcharenko (86. Michal Held), Skuhravý (54. Pokorný), Tokar – Zoubek (44. Andrle), R. Stöckner (73. Holík).
FC Písek: Hajdušek – Benetka, Vávra, Holý, Hanzlík, Martin Held (86. Hrachovec), Januška, Milec, Ric (82 J. Held), Voráček (89. Hrachovec), Pinc (69. Presl).

Reportáž

Úvodní minuty zápasu přinesly aktivní hru našeho mužstva, Jirenští měli častěji míč ve svém držení. Již v 9. minutě utkání se ocitl v šanci Zoubek, ale jeho střela letěla nad bránu. O chvilku později rozehrával rohový kop, ale k ohrožení branky to nevedlo a hostující brankář Hajdušek míč lapil do rukavic.

Písečtí vyrovnali hru a ve 26. minutě se ujali vedení. Voráček střelou levou nohu nedal Kafkovi v bráně šanci a míč zapadl za jeho záda: 0:1.

Po inkasované brance se domácí snažili o co nejrychlejší vyrovnání, místo toho ale podruhé inkasovali. Rychlý brejk ve 34. minutě zakončil Januška: 0:2. Nutno ale podotknout, že ve 32. minutě zůstal bez povšimnutí jasný faul brankáře Hajduška, který nešetrně vrazil do jirenského obránce Kozla.

Trenérská lavička zareagovala na nepříznivý výsledek již na konci prvního poločasu střídáním, kdy Zoubka nahradil Andrle.

Začátek druhého poločasu přinesl větší aktivitu Viktorie a v 51. minutě, po dlouhém Tokarově autovém vhazování, se ocitl v šanci Klein. Měl ale složitou pozici a Písečtí se ubránili. V 54. minutě utkání přišlo druhé střídání, hru přišel oživit asistent Pokorný, který nahradil Skuhravého.

V 56. minutě si připsal Kafka důležitý zákrok a domácí udržel ve hře. Jirenští kopali několik standardek, vážněji ohrozit brankáře hostí se ale nedařilo.

V 74. minutě odešel ze hřiště útočník R. Stöckner a do hry nastoupil Holík. V 78. minutě Písek zahrával rohový kop a po něm uklidil míč do domácí sítě Holý: 0:3. V závěru utkání měl ještě šanci Klein, ale dobře chytající Hajdušek uhájil čisté konto. Na poslední čtyři minuty šel do hry Michal Held, který nahradil Honcharenka. Rozhodčí nenastavil ani minutu a utkání skončilo jasným výsledkem pro hostující celek, který si odváží do Písku tři body.

V dalším utkání se Jirenští představí na Vyšehradě. Zápas 8. kola se uskuteční v sobotu 29. září od 10.15 hod.

Odkaz na Video

Výsledky: 7. kola ČFL:

Sobota 22. 9. 2018 10:15 SK Převýšov - FC Slavoj Vyšehrad 3:0 (1:0)

Sobota 22. 9. 2018 10:30 FK Králův Dvůr - FK Loko Vltavín 0:2 (0:2)

Sobota 22. 9. 2018 16:30 TJ Slovan Velvary - Olympia Radotín 1:2 (0:0) Pen: 5:6

Sobota 22. 9. 2018 16:30 FK Dobrovice. - TJ Sokol Živanice 2:1 (1:1)

Sobota 22. 9. 2018 16:30 TJ Jiskra Domažlice - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 1:2 (1:0) Pen: 5:6

Neděle 23. 9. 2018 10:30 FC Slavia Karlovy Vary - FK Litoměřicko 3:2 (2:2) Pen: 6:5

Neděle 23. 9. 2018 16:30 SK Sokol Brozany - TJ Štěchovice 2:1 (1:0)

Neděle 23. 9. 2018 16:30 SK Benešov - SK ZÁPY 1:2 (1:2)

Neděle 23. 9. 2018 16:30 SK Viktorie Jirny - FC Písek fotbal 0:3 (0:2)

Ohlasy

Hodnocení trenéra Hradeckého:

O soupeři z Písku jsme věděli, že hraje stále svůj stejný fotbal. Hráči jsou velice dobří na míči a ovládají hru na jeden dotek s výměnou míst a zabíháním z hloubky na rychlý útok. Naši hráči na tento styl soupeře nestačili zareagovat. Kvalita byla jednoznačně na straně soupeře, který zcela zaslouženě vyhrál. S touto situací šlo něco udělat asi jedině brankou ze standardní situace. To se nám však nepodařilo a nemá cenu se k tomu více vracet.