18. kolo, středa 28. 3. 2018, 16:00

SK Viktorie Jirny

FK Dobrovice

1:0
1:0

Branka: 25. Mareš. Rozhodčí: Drábek – Čechlovský, Raplík. ŽK: 88. Kejha – 24. Sedláček. Diváků: 100.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Procházka, Hruška, Kejha, Čepelák – Škorvánek (66. Honcharenko), Mareš, Křeček, Kocourek (82. Parys) – Vondráček (90. M. Stockner) – R. Stöckner.
FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Sedláček (76. Miškovský), Tvaroha – Kostka (61. Schubert), Soběslav, Žaloudek, Bernát – Volf, Fotr (46. Osvald).

Reportáž

V drobném dešti se hrálo utkání na mokrém, ale dobře připraveném terénu. A přineslo vyrovnanou hru. Významným momentem prvního poločasu byl víceméně jen ten, který rozhodl celý zápas. Ve 25. minutě byl faulován Radek Stöckner, Kocourek z trestného kopu našel hlavičkujícího Křečka, který prodloužil balon na zadní tyč a tam jej už dorazil do sítě Mareš: 1:0.

Hosté prahli po vyrovnání a blízko k němu měli v 64. minutě po hlavičce nejlepšího dobrovického střelce Volfa, gólman Kafka ale reflexivně zasáhl a balon vyrazil na roh. Byl to bravurní zákrok, na který mohl být mladý strážce jirenské svatyně právem pyšný.

Jinak ale byla iniciativa ve druhém poločase spíš na jirenských kopačkách. V 71. minutě Čepelák autovým vhazováním našel Radka Stöcknera, jenž sklepl balon Křečkovi a ten napálil břevno dobrovické brány.

V 84. minutě se dostal do šance dobrovický náhradník Miškovský, který krátce předtím přišel na hřiště, ale včasným obranným zákrokem mu zabránil vyrovnat Mareš. Byl to tedy především jeho zápas a také Kafky, který proti silnému soupeři vychytal svůj pátý zápas s čistým kontem v této sezoně. O minutu později měl na druhé straně příležitost pojistit těsný náskok rovněž střídající Honcharenko, ale zbrkle přestřelil.

V Jirnech se bude hrát ČFL i během Velikonoc. V neděli 1. dubna v 16.30 hod. Viktorie hostí v rámci 21. kola tým Štěchovic.


Ohlasy

Václav Hradecký (trenér): „Vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás. Dokázali jsme zdolat velmi kvalitního soupeře, který byl herně a kombinačně na výši. První poločas byl bez šancí, my jsme se ale i tak prosadili díky krásně kopnuté standardce od Kociho a dorážce Migiho. Soupeř byl na těžkém terénu o něco pohyblivější ve středové řadě, a tak to pro nás ve druhém poločase nebylo vůbec jednoduché. Soustředili jsme se zejména na to, abychom neinkasovali vyrovnávací branku, což se nám povedlo. Zaplaťpámbu za to. Už v neděli přivítáme Štěchovice, týden nato hrajeme v Čížové a pak ve středu doma nás čeká další dohrávka s Ústím nad Orlicí. A hned nato zase doma s Pískem, takže absolvujeme náročný zhuštěný program. Samozřejmě se pokusíme vytěžit z těchto čtyř utkání co nejvíc bodů, abychom se odrazili ze středu tabulky do vyšších pater.“