19. 8. 2018   |   Redakce

Po velkém obratu sahali v utkání 2. kola s Dobrovicí v neděli 19. srpna fotbalisté Viktorie Jirny. Bohužel na něj ale nedosáhli. Z poločasového stavu 0:2 dokázali srovnat na 2:2 a pak měli ještě příležitosti dát i třetí gól, které ale neproměnili a naopak v závěru utkání, kdy už bylo na hřišti několik mladých a ne úplně zkušených hráčů, sami ještě dvakrát inkasovali. Jirenští v domácí premiéře nové sezony prohráli 2:4 a stále čekají na první bodový zisk.

2. kolo, neděle 19. 8. 2018, 17:00

SK Viktorie Jirny

FK Dobrovice

2:4
0:2

Branky: 63. Klein, 74. Honcharenko – 15. a 86. Osvald, 24. Petlička, 89. Sodoma.

Rozhodčí: Plzák – Šimeček, Kyncl. ŽK: 33. R. Stöckner – 63. Soběslav, 90. (+1) Miškovský.

Diváků: 160.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Jeníček, Klein, Held (46. Holík) – Tokar (69. Skuhravý), Andrle (46. Borek), Honcharenko (86. Kočí), Zoubek – M. Stockner, R. Stöckner.
FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Soběslav, Routek, Tvaroha – Žaloudek – Petlička (66. Fotr), Osvald (87. Sodoma), Krystan (76. Miškovský), Bernát (90. +1 Malý) – Volf (73. Petrlák).

Reportáž

Tým trenérů Hradeckého a Pokorného nastoupil ve stejné základní sestavě, jako v prvním utkání ročníku 2018/19 v Karlových Varech. Do poločasu toho ale moc nenabídl, k většímu ohrožení dobrovické brány se dostal jen po dvaceti minutách hry, kdy Zoubkův chytrý trestný kop okolo zdi k tyči s námahou odvrátil brankář Bartoš.

Hosté byli směrem dopředu cílevědomější a také efektivnější. Po čtvrthodině hry a souboji kapitánů obou mužstev sudí odpískal faul Paryse na Volfa a Osvald střelou z trestného kopu zpoza vápna překonal Kafku: 0:1. Ve 24. min. Osvald rozehrál rohový kop a Petlička zvýšil na 0:2.

V poločase proto došlo ke dvojnásobnému střídání a na hřiště se dostali Holík s Borkem. V 63. min. zahrával Honcharenko z pravé strany rohový kop a Klein potvrdil, že se při standardkách umí výborně orientovat v šestnáctce: hlavou snížil na 1:2. Zoubek potom z trestného kopu přestřelil, ale v 74. min. byl faulován Honcharenko a sám rozehrál trestný kop. Nabíhající Borek sice nedosáhl na míč, ten se ale před gólmanem Bartošem odrazil od země a skončil v síti: 2:2.

V 80. minutě po rohu hlavičkoval střídající hráč Dobrovice Miškovský nad, ale tři šance měli i Jirenští. Skuhravého ostrou střelu zdálky brankář hostí jen vyrazil a Zoubek vzápětí střelou po zemi těsně minul vzdálenější tyč. V 85. minutě také Borek krásným pokusem ze střední vzdálenosti jen o chloupek minul.

Sportovní štěstí se nakonec přiklonilo k Dobrovici, Osvald a střídající Sodoma jí nakonec svými brankami zajistili vítězství 4:2.

Tým Viktorie nyní čekají tři zápasy v řadě venku: již ve středu 22. srpna od 18 hodin v Benešově, dále v sobotu 25. srpna v 10.15 hod. v Převýšově a v sobotu 1. září od 17 hodin v Ústí nad Orlicí.

Ohlasy

Trenér Viktorie Jirny Václav Hradecký:

„V první půli jsme dvakrát lacino inkasovali po standardkách, rohu a autu, což bychom neměli dopustit. Ale naše obměněné mužstvo stále provází nezkušenost i nesehranost. My jsme do poločasu kontrovali jen střelou Zoubka z trestného kopu, ale ve druhé půli jsme se zlepšili a byli víc agresivnější. Dostávali jsme se soupeři na kobylku po stranách hřiště a dvěma hezkými góly jsme vyrovnali na 2:2. Otázkou zůstává, pokud bychom za tohoto stavu zvolili hru na zabezpečenou obranu a bod, zda by z toho byla opravdu remíza. My jsme však pokračovali v ofenzivě a zásluhou Kleina, Zoubka a Borka měli tři možnosti přidat třetí gól. Bohužel jsme ani jednu z nich neproměnili a v závěru nás stihl trest za naivní chyby. Máme-li si vzít z utkání něco pozitivního, pak to, že jsme předvedli alespoň půlhodinu hry s viditelným zlepšením, což je povzbuzení do dalších zápasů. Neházíme flinutu do žita a snad budeme bodovat co nejdříve, pokud možno už ve středu v Benešově.“