21. 10. 2018   |   Redakce

Jen snaha nestačila a k bodovému zisku nakonec nepomohlo ani zlomení střeleckého prokletí. Přišlo totiž moc pozdě, až v nastaveném čase utkání 11. kola ČFL s Olympií Radotín, které se hrálo v neděli 21. října. Viktorie Jirny podlehla doma 1:2, utrpěla již devátou podzimní prohru a s 10 body zůstala na posledním místě tabulky.

11. kolo, neděle 21. 10. 2018, 15:30

SK Viktorie Jirny

Olympia Radotín

1:2
0:0

Branky: 90. (+2) Pokorný – 54. Trýzna z penalty, 64. Bassey.

Rozhodčí: Dujsík – Hájek, Raplík.

Hrálo se bez žlutých karet.

Diváků: 140.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Held, Jeníček, Klein (43. Holík), Kozel – Honcharenko (63. M. Stockner), Skuhravý, Borek (68. Andrle), Zoubek (80. Paizullaev) – Pokorný – R. Stöckner.
Olympia Radotín: Čáp – Pelyak, Jiránek, Broukal, J. Ježdík – Trýzna, Zubashivskyi (53. Brabenec), Dancák, Hadi (87. Petryk) – Bassey (90.+2 Artemuk) – Koutenský

Reportáž

Jirenští nastoupili opět bez zraněného Paryse a na konci první půle navíc přišli o dalšího zkušeného obránce a nástupce v roli kapitána: stopera Kleina. V souboji se zranil a musel odstoupit. Již předtím se však naši hráči dostali do tří situací, z nichž se rozhodně dalo skórovat. V největší šanci byl Honcharenko, bývalý jirenský gólman Čáp mu ale trochu zmenšil úhel a střelu vyrazil. Po trestném kopu hlavičkoval Kozel nad bránu a na konci prvního poločasu se ocitl v šanci také Klein, místo gólu to však skončilo jeho zraněním.

Možnosti skórovat měl i soupeř z Radotína, přičemž velké nebezpečí znamenali pro Kafkovu bránu hlavně oba Nigerijci Bassey a Hadi. Nedlouho před poločasem měl dvě příležitosti i hrotový útočník Koutenský.

Po změně stran a centru od Helda hlavičkoval pod břevno hostující brány Honcharenko, jenomže Čáp se protáhnul a stihnul míč vyrazit konečky prstů na roh. Jen pár vteřin po svém příchodu na hřiště měl vyloženou příležitost střídající útočník hostí Brabenec.

V 54. minutě rozhodčí odpískal Honcharenkovi faul v šestnáctce na Hadiho a Trýzna z penalty dal první gól utkání: 0:1. Pak měl svoji další šanci Brabenec, ale Kafka v bráně zachránil domácímu týmu jen těsné manko. Nedokázal to ale v 64. minutě, kdy ho střelou po zemi překonal Bassey: 0:2.

Zbývala zhruba půlhodina hry a domácí trenéři se pokusili oživit hru častým střídáním, což se zčásti podařilo. Červenobílí si vytvořili územní převahu, ale až v nastaveném čase snížil hrající asistent Pokorný, a ukončil tak dlouhotrvající střeleckou impotenci týmu Viktorie po 645 minutách hry. Hosté pak už výsledek 1:2 uhájili.

V dalším 12. kole čeká jirenské fotbalisty derby v Zápech, na hřišti prvního týmu tabulky. Na programu je v neděli 28. října od 14.30 hod.

Výsledky: 11. kola ČFL

Sobota 20. 10. 2018 10:15 FC Písek fotbal - FC Slavoj Vyšehrad 2:1 (1:1)

Sobota 20. 10. 2018 10:15 SK Převýšov - SK ZÁPY 0:3 (0:0)

Sobota 20. 10. 2018 15:30 FK Dobrovice. - FK Loko Vltavín 0:2 (0:1)

Sobota 20. 10. 2018 15:30 TJ Slovan Velvary - FK Králův Dvůr 0:1 (0:0) Pen: 4:5

Neděle 21. 10. 2018 10:30 FC Slavia Karlovy Vary - TJ Jiskra Domažlice 0:1 (0:0) Pen: 4:5

Neděle 21. 10. 2018 15:30 SK Benešov - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 1:2 (0:2)

Neděle 21. 10. 2018 15:30 TJ Štěchovice - TJ Sokol Živanice 3:2 (0:1)

Neděle 21. 10. 2018 15:30 SK Sokol Brozany - FK Litoměřicko 3:0 (0:0)

Neděle 21. 10. 2018 15:30 SK Viktorie Jirny - Olympia Radotín 1:2 (0:0)

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

Stačí na nás hrozně málo, přestože tentokrát bylo v našich silách dovést utkání alespoň k remíze a rozstřelu. Poločas byl 0:0, tedy na jedné straně bez inkasované branky, na druhé s našimi neproměněnými šancemi. Navíc se nám zranil Klein, což byla velká ztráta a museli jsme změnit rozestavení obránců. Ve druhé půli jsme inkasovali gól z penalty a soupeři stačilo opravdu už jen málo k tomu, aby zápas dotáhl do vítězného konce. Dali jsme moc pozdě kontaktní branku na 1:2, ale i tak se ukázalo, že pokud by přišla dříve, soupeř by zpanikařil. Víc než čestný úspěch jsme už nestihli. Není dobré, co hrajeme: neumíme si na hřišti navzájem vyhovět ani vytvořit přečíslení, a je tomu tak i proto, že sami spoustu míčů ztrácíme.