9. 9. 2018   |   Redakce

Jirenští přivítali v neděli 9. září Brozany a do zápasu šli s vidinou zvednout se ze dna tabulky České fotbalové ligy. To se také podařilo, protože náš tým vyhrál 3:2 a se 6 body je po šesti kolech na 15. místě. První poločas se vydařil lépe Brozanům, ale ve druhém se dokázal dvakrát prosadit nový hráč Jan Kozel a jednou Radek Stockner. Jan Kozel přišel z juniorky Dukly Praha a řekl si hlasitě o místo v základní sestavě.

5. kolo, neděle 9. 9. 2018, 17:00

SK Viktorie Jirny

SK Sokol Brozany

3:2
0:1
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Jeníček, Klein, Kozel – Honcharenko (83. Kupriianov), Borek (87. Mruvčinský), Skuhravý (32. Tokar), Zoubek (81. Kočí) – M. Stockner, R. Stöckner.
SK Sokol Brozany: Vávra – Mešič, Eliáš (79. Michalec), Šimral, Freitas – Studecký (32. Stehlík) – Marič, Cibulka, Farkaš (70. Chukwuma), Vlček – Benda.

Reportáž

Úvod zápasu moc fotbalové krásy nepřinesl a k vidění bylo minimum střel na bránu. V 19. minutě však nařídil rozhodčí Hajek pokutový kop pro hosty a brozanský útočník Benda ho proměnil. Brankář Kafka sice vystihl stranu, kam směřoval míč, ale tvrdou střelu nedokázal vyrazit.

Po inkasované brance Viktorie zvýšila aktivitu. Největší šance přišla ve 37. minutě, ale Klein nedokázal dostat míč za záda gólmana Vávry. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu 0:1, navíc první poločas ani nedohrál zraněný Skuhravý.

Ve druhém poločase byla vidět snaha rychle vyrovnat. V 54. minutě Tokar házel dlouhý aut, Klein hlavou prodloužil na Kozla a ten také hlavou poslal míč do brány: 1:1.

Jirenští po vstřelené brance stále častěji drželi míč na svých kopačkách a v 62. minutě mohl dát gól Tokar, ale jeho střela letěla nad bránu. V 68. minutě byl faulován v pokutovém území R. Stöckner, penaltu ale Tokar neproměnil, trefil jen tyč.

Z následného rohového kopu, který zahrál Honcharenko, dal gól hlavou R. Stöckner a otočil stav utkání na 2:1 pro Jirny. V 76. minutě utkání rozehrál další autové vhazování Tokar, našel Borka a ten následnou přihrávkou Kozla, který zvýšil na 3:1.

Následně se začala jirenská sestava měnit a na hřiště přišli Kočí, Kupriianov a Mruvčinský. Brozany ale dokázaly v 89. minutě využít chyby domácí obrany a střídající Chukwuma snížil na 3:2. Jirenští si již těsné vedení ohlídali a zaslouženě si připsali tři body.

V neděli 16. září čeká náš tým utkání dalšího 6. kola ČFL ve Štěchovicích a již ve středu 19. září v 17 hodin to bude zápas 17. kola Jirny – Velvary.

SK Viktorie Jirny – SK Sokol Brozany 3:2 (0:1)

Branky: 54. a 77. Kozel, 70. R. Stöckner – 19. Benda z pen., 89. Chukwuma. Rozhodčí: Hájek – Šedivka, Raplík. Žluté karty: 25. Klein, 89. Kafka – 45+2. Vlček, 55. Mesič, 64. Benda, 65. Freitas, 69. Šimral. Diváků: 150.

Jirenští střelci branek

2 – Klein, Kozel

1 – Honcharenko, M. Stockner, R. Stöckner

Ohlasy

Trenér Viktorie Jirny Václav Hradecký:

Potřebovali jsme naplno bodovat. První poločas byl vyrovnaný a po inkasované brance z pokutového kopu jsme si vypracovali stoprocentní šanci, kterou chytil hostující brankář. Do druhého poločasu jsme vstoupili velice dobře a díky zvýšené bojovností se nám podařilo vstřelit tři branky, kromě toho jsme ale také neproměnili penaltu. Hráčům jsem říkal, že se hraje do poslední minuty, přesto soupeř v závěru snížil. Musím kluky pochválit za bojovnost a věřím, že vítězství jim dodá více sil a sebevědomí do dalších utkání.