19. 9. 2018   |   Redakce

Fortuna ČFL pokračovala ve středu 19. září vloženým 17. kolem. Viktorie Jirny hostila nováčka z Velvar a do zápasu šla s odhodláním odčinit nedělní debakl 0:5 ze Štěchovic. Sice ani tentokrát se nepodařilo soupeři vstřelit gól, velký rozdíl byl ale v tom, že z tohoto zápasu získal náš tým dva body. Utkání totiž skončilo remízou 0:0 a na penalty vyhráli Jirenští 5:4. Rozhodující branku v rozstřelu zařídil David Zoubek. Dvoubodová injekce posunula Viktorii ze 17. na 16. místo tabulky.

Rozhodčí: Štastný – Martínek, Řeháček.

Žluté karty: 32. Obrtlík, 75. Vopat (oba Velvary)

Diváků: 110.

SK Viktorie Jirny: F. Kafka – Parys, Jeníček, Kozel, Tokar – Borek – Honcharenko, Skuhravý (77. Pokorný), Holík (59. Zoubek) – Klein, R. Stöckner (87. Andrle).
TJ Slovan Velvary: Měsíček – Šalda (46. Kovařík), Obrtlík, Ludvík, Vopat – Budějský (89. Havel), Tenkl, Pavlíček (59. Doležal), Nosek – R. Kafka (63. Kalaš), Müller (75. Polák).

Reportáž

V základní sestavě nastaly změny, objevil se v ní znovu Skuhravý a také Holík místo zraněného Marka Stocknera. Nejzkušenější hráč a stoper Klein se tentokrát objevil v útoku a na lavičku náhradníků usedl asistent Pokorný.

Úvod zápasu byl opatrný a šancí se moc neurodilo. Jirenští se snažili diktovat tempo hry, ale obrana nováčka pracovala spolehlivě. A ve 43. minutě přišla šance Velvar, kdy po rohovém kopu kapitán Obrtlík hlavičkoval do břevna Kafkovy brány.

Slovan začal druhý poločas velice aktivně a ve 48. minutě se ocitl před Kafkou Müller, ale minul jeho branku. Jirenští zahrozili z rohového Honcharenka, ale obrana hostí odvrátila míč do bezpečí. V 59. minutě došlo na střídání, ze hry odstoupil Holík a nastoupil Zoubek. Přinesl sice do hry oživení, velvarská obrana ale fungovala téměř bezchybně a jirenské útoky odvracela.

V 66. minutě po chybě v domácí obraně mohl vstřelit úvodní branku znovu Müller, ale v poslední chvilce stoper Kozel poslal míč do bezpečí.

V 77. minutě přišel na hřiště místo Skuhravého asistent trenéra Hradeckého Pokorný. Běžel čas a domácí se stále snažili dostat do zakončení a rozhodnout zápas. V 82. minutě měl k tomu velice blízko Radek Stöckner, ale brankář Měsíček Slovan podržel. O pár minut později nastřelil Slovan opět brankovou konstrukci. Zápas však skončil spravedlivou remízou 0:0.

Penaltový rozstřel:

1. série: Pokorný – Obrtlík oba bez problémů proměnili.

2. série: Tokar proměnil – Tenkl nedal, trefil tyč jirenské brány.

3. série: Borek – Kalaš oba proměnili.

4. série: Honcharenko – Vopat oba proměnili.

5. série: Jeníček nedal, gólman Měsíček vyrazil – Polák proměnil.

6. série: Zoubek proměnil – Havel nedal, vychytal ho Kafka a Jirny vyhrály penaltový rozstřel 5:4.

Výsledky 17. kola ČFL:

19.09. 17:00 Brozany - Benešov 2 : 1 po pen.

19.09. 17:00 Dobrovice - Ústí n. Orlicí 5 : 2

19.09. 17:00 Jirny - Brozany 1 : 0 po pen.

19.09. 17:00 Litoměřicko - Olympia Radotín 3 : 2

19.09. 17:00 Písek - Domažlice 1 : 0

19.09. 17:00 Převýšov - Karlovy Vary 3 : 2

19.09. 17:00 Štěchovice - Králův Dvůr 2 : 1 po pen.

19.09. 17:00 Vyšehrad - Vltavín 3 : 2

19.09. 17:00 Živanice - Zápy 1 : 3

Již v neděli 23. září přivítáme opět na domácím hřišti tým FC Písek Výkop zápasu je stanoven na 16.30 hod. Srdečně Vás zveme na utkání!

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

Velvary hrály přesně to, co jsme od nich očekávali – velmi dobře kombinačně a hrozily především z rychlých brejků. V tom byly lepší, navíc v průběhu utkání třikrát nastřelily břevno naší brány. Se ziskem dvou bodů proto musíme být jednoznačně spokojeni. Nezbývá nám, než takhle dřít v každém zápase a pokusit se znovu odehrát utkání vzadu na nulu. Nedaří se nám sice dát branku za hry, hráčům ale i tak patří poděkování a jedeme dál.