1. 9. 2018   |   Redakce

Zápasnická žíněnka víc než fotbalový trávník by vyhovovala utkání 4. kola ČFL, které se hrálo v sobotu 1. září v Ústí nad Orlicí. Domácí Jiskře styl „hlava – nehlava“ zjevně sedl, a udolala tak Jirny 2:1. Viktorie utrpěla v nové sezoně už čtvrtou porážku a klesla z 15. na 16. místo tabulky.

4. kolo, sobota 1. 9. 2018, 17:00

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

SK Viktorie Jirny

2:1
1:1

Branky: 45. (+4) Smejkal, 55. Nikodem – 23. Klein.

Rozhodčí: Váňa – Hádek, Vyhnanovský.

ŽK: 56. Nikodem, 64. Smejkal – 2. Tokar, 35. Borek, 35. Klein, 38. R. Stöckner, 43. Skuhravý, 59. Mruvčinský.

Diváků: 410.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Pazdera, J. Chleboun, Lněnička, Langer – Smejkal (88. Brabec), Mory, Falta, Nikodem (90. Kopecký) – Souček, Tichý (90. +2 Smíšek).
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Jeníček, Klein, Tokar (53. Held) – M. Stockner, Borek, Skuhravý, Honcharenko (59. Mruvčinský) – R. Stöckner, Zoubek (53. Kupriianov).

Reportáž

Vítězná sestava se sice nemění, k jedné změně v porovnání s předešlým utkáním v Převýšově ale přece jen došlo: do jedenáctky se vrátil Honcharenko namísto Holíka. Už po několika vteřinách od zahájení hry byl napomínán Tokar, nezůstal však zdaleka sám, žlutou kartu viděla v průběhu utkání více než polovina jirenské základní sestavy.

V 6. minutě Honcharenko rozehrál trestný kop a nabíhající Klein těsně přestřelil domácí bránu. Hlavičkujícího R. Stöcknera zastavil ofsajd, ale v polovině prvního poločasu se už červenobílí prosadili. Honcharenko rozehrál z pravé strany rohový kop a Klein hlavou na bližší tyči otevřel skóre: 0:1.

Domácí se poté definitivně přeorientovali z trávníku na žíněnku a zdárně uplatnili zákroky, které jsou ve fotbale obvykle zapovězeny. Jirenští hráči rozhodně nejsou žádné panenky, ale byli spíš připraveni na kombinační fotbal než nakopávanou a souboje za hranicí únosnosti. Parys, Honcharenko, ale i další hráči, zejména a opakovaně Radek Stöckner, si to ověřili na vlastní kůži.

V závěru prvního poločasu byly signalizovány dvě minuty nastaveného času, v zápalu boje se však hrálo o něco déle a Smejkal pohotovou střelou z rohu vápna vyrovnal na 1:1. Ve čtvrté minutě nastaveného času…

Ve druhém poločase domácí zápas rozhodli ve svůj prospěch. V 55. minutě Nikodem střelou zdálky překonal Kafku: 2:1. Navzdory nepříznivému vývoji utkání Jirenští dál bojovali, Jiskra ale dokázala hájit své vedení a z brejků pak měla i šance zvýšit stav.

Po hodině hry vybojoval Honcharenko rohový kop a když ho chtěl jít rozehrát, kopalo se místo toho od brány domácích. Šance na vyrovnání přišly až v posledních deseti minutách hry. Měli je hlavičkující Held, Mruvčinský, který střelou po zemi minul bránu a také Klein, jehož střelu k tyči lapil brankář Krátký. Kromě toho ale také v závěru utkání zdržoval a natahoval čas, jak se mu zachtělo. Ještě v 89. minutě po centru od Helda měl šanci vyrovnat hlavou Mruvčinský, jeden z domácích hráčů byl ale u míče o zlomek vteřiny dříve a odvrátil ho do zámezí.

Po sérii tří zápasů venku nastoupí Viktorie Jirny v neděli 9. září konečně zase doma. V 17 hodin zde přivítá v utkání 5. kola ČFL Brozany.

Ohlasy

Trenér Viktorie Jirny Václav Hradecký:

„Ústí nad Orlicí na nás uplatnilo s úspěchem svůj styl: řezat to, řezat a řezat, jak se dá, a co je mi povoleno. Dostali jsme navíc vyrovnávací gól ve čtvrté minutě nastaveného času první půle, ale nechci si stěžovat na rozhodčí, měli jsme tuhle situaci odvrátit a jít do kabin s vedením 1:0. Co by se v takovém případě dělo na hřišti ve druhé půli, těžko říct. Herně jsme určitě nebyli horší, ale jedeme domů bez bodů a navíc máme několik hráčů pokopaných, hlavně Štoky dostal naloženo.“