17. 11. 2018   |   Redakce

Už před podzimním epilogem bylo jisté, že Viktorie Jirny stráví letošní zimní přestávku na posledním 18. místě ČFL. Epilog roku 2018 se ale skvěle vydařil: díky gólu záložníka Tomáše Borka náš tým porazil 1:0 Králův Dvůr, a vybojoval tak třetí tříbodové vítězství. I díky tomu, že brankář Franta Kafka uhájil počtvrté čisté konto.

15. kolo, sobota 17. 11. 2018, 13:30

SK Viktorie Jirny

FK Králův Dvůr

1:0
1:0

Branka: 13. Borek.

Rozhodčí: M. Paták - V. Paták, Šafránková.

Žluté karty: 58. Skuhravý - 72. Bouček.

Diváků: 120

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Jeníček, Kozel, Held – Holík (90. Kočí), Borek, Skuhravý, Zoubek (80. Paizullaev – Klein – Tokar.
FK Králův Dvůr: Krček – Bouček, Rendla, Hell, Zelenka – Hejda, Šebek, Balšánek, Dolák (62. Nehoda) – Šlapák (71. Procházka), Novák.

Reportáž

Ztráta na 17. Karlovy Vary tak činí už jen jeden bod, na 16. Brozany dva body a na 15. Živanice tři body. S tím se dá na jaře zcela určitě něco udělat; zvednout se ze dna tabulky a tím i jediné sestupové pozice. Červenobílí však budou muset vylepšit hlavně střeleckou produkci, ta podzimní je totiž v průměru jen 0,7 gólu na zápas.

V úvodu zápasu hosté vystrašili Kafku, naštěstí míč odrazil od tyče a domácí tým zůstal ušetřen pohromy, tedy inkasované branky. Naopak ve 13. minutě se k odraženému míči dostal zkušený Borek a ukázkovou střelou propálil vše, co mu stálo vcestě: 1:0.Jirenští se snažili zvýšit vedení, hosté naopak vyrovnat, ale branka již nepadla do kabin se šlo za tohoto stavu.

V úvodu druhého poločasu si vytvořil velkou šanci hostující kapitán Balšánek, ale Jirny už podruhé zachránila od pohromy branková konstrukce! Pak už se hráči Viktorie soustředili hlavně na to, aby těsné vedení uhájili. Podařilo se, a v poslední utkání první poloviny sezony tak Jirny získaly tři nesmírně cenné body. A stejně jako v minulých pěti ročnících ČFL i tentokrát vyhrály poslední zápas kalendářního roku.

Trenér Václav Hradecký:

„Jsem rád, že se nám poslední zápas podzimu vydařil. V úvodu utkání si hosté vytvořili velkou šanci, ale naštěstí nás zachránila tyč. O chvilku později dal gól, která byl nakonec gólem vítězným. Ve druhém poločase nás opět zachránila branková konstrukce. Přístup hráčů byl tentokrát takový, jak má být. Poctivě pracovali v obrané činnosti, a za to jim děkuji. Musím ale uznat, že i štěstí bylo na naší straně.“