28. 10. 2018   |   Redakce

Souboj týmů z obou konců tabulky ČFL dopadl podle papírových předpokladů ve prospěch favorita. První Zápy porazily doma poslední Jirny jednoznačně 6:1. Viktorie přitom ještě necelých dvacet minut před koncem derby prohrávala pouze o jeden gól, a byla tak ve hře o bodový zisk. Potom ale čtyřikrát inkasovala, a tak nakonec vysoko prohrála rozdílem pěti branek. Ztráta z posledního místa tabulky se prohloubila již na 5 bodů. Naopak Zápy v letošním ročníku předvádějí velice sympatické výkony a v čele se svým majitelem Františkem Maškem touží třetí nejvyšší soutěž vyhrát. Tuto touhu také umějí zhmotnit úspěšnými výsledky a tři kola před koncem podzimu vedou ČFL již s osmibodovým náskokem.

12. kolo, neděle 28. 10. 2018, 14:30

SK Zápy

SK Viktorie Jirny

6:1
2:0

Branky: 38., 73. a 83. Matějka, 86. a 90. J. Jelínek, 28. Hron – 66. Zoubek z penalty.

Rozhodčí: Lafek – Hádek, Cichra.

Žlutá karta: 22. Skuhravý (Jirny).

Diváků: 110

SK Zápy: Frydrych – Hašek (69. Novák), Duben, Pávek, Jablonský – Hakl (79. Jukl), Eliáš, M. Jelínek (83. Růžek), Hron – Svoboda (60. J. Jelínek), Matějka (88. M. Doležal).
SK Viktorie Jirny: Kafka – Held, Jeníček, Kozel, Tokar (61. M. Stockner) – Kočí (36. Holík), Skuhravý, Borek (19. Paizullaev), Zoubek (89. Andrle) – Pokorný – R. Stöckner.

Reportáž

Sváteční odpoledne v den stoletého výročí republiky v neděli 28. října ale jinak fotbalu příliš nepřálo: hrálo se v mizerném počasí a na promoklém trávníku. Viktorie nastoupila bez dvou zkušených a zraněných obránců Paryse a Kleina, a aby toho nebylo dost, již v 19. minutě musel odstoupit se zraněním i další zkušený fotbalista Borek. Nahradil ho Paizullaev.

Krátce předtím měli domácí svoji první gólovou šanci, kterou ještě Matějka neproměnil, minul Kafkovu bránu. Jirenští uhájili bezbrankové skóre po téměř celou úvodní půlhodinu hry. Měnit se začalo od 28. minuty, kdy po centru od Hakla překonal Kafku Hron: 1:0.

Ve 36. minutě se rozhodl trenér Hradecký již podruhé střídat: ze hry odešel nováček v základní sestavě Kočí, jehož nahradil Holík. Hned nato padl druhý gól, kdy Matějka přehodil vyběhnuvšího Kafku: 2:0.

V závěru prvního poločasu zahrával náš tým rohový kop. Zoubek poslal míč do pokutového území, ale rozhodčí viděl faul a útočná akce byla u konce.

Začátek druhého poločasu moc vzruchu nepřinesl. Zápy kontrolovaly své dvoubrankové vedení, ale jen do 66. minuty. Po faulu na jirenského kapitána Pokorného proměnil Zoubek penaltu a snížil na 2:1.

Tento pro Jirny nadějný stav trval jen sedm minut. V 73. minutě totiž Matějka skóroval podruhé a poslal domácí opět do dvoubrankového vedení: 3:1. O deset minut později dokonal Matějka svůj hattrick a zvýšil na 4:1. V závěrečných pěti minutách utkání přidaly Zápy další dva góly, když se v obou případech trefil střídající Jan Jelínek, a posunul tak konečný výsledek až na 6:1.

V dalším utkání 13. kola se Viktorie Jirny utká doma v neděli 4. listopadu od 14 hodin s Loko Vltavín, který se posunul už na druhé místo tabulky.

Výsledky: 12. kola ČFL:

Sobota 27. 10. 2018 10:15 FK Loko Vltavín - SK Převýšov 4:1 (1:1)

Sobota 27. 10. 2018 10:15 Olympia Radotín - SK Sokol Brozany 4:1 (3:1)

Sobota 27. 10. 2018 10:30 FK Králův Dvůr - FC Slavia Karlovy Vary 0:1 (0:0) Pen: 3:4

Sobota 27. 10. 2018 14:30 FK Litoměřicko - TJ Štěchovice 2:1 (1:1)

Sobota 27. 10. 2018 14:30 TJ Jiskra Domažlice - FK Dobrovice. 3:1 (2:0)

Sobota 27. 10. 2018 14:30 TJ Sokol Živanice - FC Písek fotbal 1:0 (0:0)

Sobota 27. 10. 2018 14:30 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - FC Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:0)

Neděle 28. 10. 2018 14:30 SK Benešov - TJ Slovan Velvary 3:1 (1:0)

Neděle 28. 10. 2018 14:30 SK ZÁPY - SK Viktorie Jirny 6:1 (2:0)

VIDEO V ODKAZE

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

Těžko se mi hledají slova. Stále dokola opakujeme hrozné chyby, po nichž soupeř skóruje. Zejména konec zápasu hráči absolutně nezvládli a obdrželi jsme laciné branky. Herní kvalita byla jasně na straně Záp. Nezbývá, než se poučit z chyb a zkusit za týden na domácím hřišti uhrát proti Loko Vltavín lepší výsledek, než dnes.