7. 4. 2018   |   Redakce

Pouhý bod za hubenou bezbrankovou plichtu si odvezli fotbalisté Viktorie Jirny v sobotu 7. dubna z Čížové. Na hřišti nováčka a předposledního týmu tabulky ČFL nejenže nedokázali skórovat, ale prohráli i v penaltovém rozstřelu 6:7. Náš tým se proto nedokázal vrátit do první poloviny tabulky a zůstal na 10. místě.

22. kolo, sobota 7. 4. 2018, 13:30

TJ Sokol Čížová

SK Viktorie Jirny

1:0pen
0:0

Rozhodčí: Slavíček – Novotný, Svoboda. ŽK: Havel, Janda – Honcharenko, Kocourek.

TJ Sokol Čížová: Kratochvíl – Pedro, Novák, Vacovský, Held (51. Tomášek) – Janda (79. Kočí), Havel (81. Mudra), Dvořák, Nečas (64. Bálek) – Polodna (70. Zahrádka), Jirouš.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Procházka, Hruška, Kejha, Čepelák – Škorvánek (29. M. Stockner, 82.Tokar), Mareš, Křeček (61. Mruvčinský), Kocourek – Vondráček (82. Honcharenko) – R. Stöckner.

Reportáž

Úvod zápasu byl vyrovnaný bez vážnějších šancí. Po necelé půlhodině hry odstoupil Škorvánek a nahradil jej Marek Stockner. Ke druhé změně sáhl trenér Hradecký po hodině hry, kdy Křečka vystřídal Mruvčinský. V poslední půlhodině hry už byli Jirenští aktivnější než dosud, ale brankáře Kratochvíla vážněji neohrozili. Naopak v závěru utkání prokázal své kvality gólman Kafka, který skvěle vychytal šanci domácích. Utkání tak skončilo výsledkem 0:0. Viktoria vyšla střelecky naprázdno poprvé na jaře a celkově popáté v tomto ročníku.

V penaltovém rozstřelu byli v šesti sériích všichni střelci úspěšní, za Jirny konkrétně Kocourek, Procházka, Hruška, Čepelák, Honcharenko i Radek Stöckner. Rozhodla až sedmá série, kdy Mruvčinský minul bránu domácích. Následně rozhodl rozstřel hráč Čížové Novák. Přestože si Kafka na míč sáhl, nestihl ho však už vytěsnit mimo tři tyče.

Nyní přijdou na řadu v rychlém sledu za sebou dva domácí zápasy. Nejprve ve středu 11. dubna v 17.00 hod. dohrávka 19. kola s Ústím nad Orlicí. V Jirnech se potom bude hrát i další zápas 23. kola v neděli 15. dubna v 17.00 hod. s Pískem.